SZC logo

Békéscsabai Szakképzési Centrum

OM kód: 203029/002 | 5600 Békéscsaba, Kazinczy u. 7.

Intézmény logo

Nemes Tihamér Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2021. dec. 13.


Jámbor Zoltán

  • Verseny

Szeresd a pingvint - linux verseny

Iskolánkban 2021.12.11-én került lebonyolításra a Szeresd a Pingvint! junior Linux rendszeradminisztrátorok versenyének döntője.

 Szeresd a pingvint - linux verseny

A rendezvényen az ország azon 10 legjobb középiskolása vett részt, akik előzetesen már bizonyították tudásukat, rátermettségüket a Linux operációs rendszer használatában egy online selejtező keretében.

A verseny feladatainak alapját az iskolánkban is oktatott Linux alapismeretek tantárgy témakörei adták, de ezen felül egyéb haladóbb szintű témakörbe tartozó kihívásokkal is meg kellett birkózzanak a résztvevők.

A programot egy rövid megnyitó illetve egy technikai eligazítás előzte meg, majd pedig 10.00-kor kapták meg a versenyzők a feladatokat. A 10 perces szünettel együtt 2 órás verseny után a diákok és kísérőik iskolánk vendégei lehettek egy ebédre, amelyet egy kötetlen beszélgetés követett. 14.00 órakor vette kezdetét a díjátadó, amelyen iskolánk szponzorainak (TopLaptop Kft, Carlo Quality Biztonségtechnika Kft, Knyihár Mihály vállalkozó) köszönhetően értékes ajándéktárgyakat vehettek át a versenyzők. Rendezvényünk közös fotózással zárult.

Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


A rendőri hivatás szépségei

A rendőri hivatás szépségei

Intézményünkbe látogatott Dr. Nádasdi Tamás r. alezredes Úr, az Orosházi Rendőrkapitányság mb. Vezetője január 25-én.

2024. jan. 29.


Vezetőség

Menzainformáció (Január [2024])

Menzainformáció (Január [2024])

Békéscsabai Megyei Jogú Város Önkormányzata módosította a gyermekek napközbeni ellátásának intézményi térítési díjait.

2024. jan. 1.


Menza

Felnőttoktatás és -képzés a Nemesben

Felnőttoktatás és -képzés a Nemesben

A 2022/23-as tanévben felnőttoktatás nem nappali (korábban esti) rendszerű képzéseinket szeretnénk ismertetni.

2023. szept. 2.


Nemes


Partnereink

SZC logo

Békéscsabai Szakképzési Centrum


Nemes Tihamér Technikum és Kollégium

5600 Békéscsaba, Kazinczy u. 7.

Telefon: +36 66/441-004

E-mail: nemes@bszc.hu

OM azonosító: 203029/002


2024Nemes Tihamér Technikum és Kollégium